-

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

   
    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci z klas najmłodszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
    W ramach edukacji w tym kierunku, 4 października uczniowie klas I-II uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Suchoraby,  panem Łukaszem Wasylem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
    Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Na pamiątkę spotkania otrzymały kolorowe książeczki i tomik wierszy o bezpieczeństwie. 
    

    

Tekst i zdjęcia: Joanna Bajer  
AKTUALNOSCI                                        KALENDARZ                                          GALERIIA                                            KONTAKT