-


ODBLASKOWE PIOSENKIWIZYTA POLICJANTÓW W SZKOLE 

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci w ruchu drogowym.  Na początku każdego roku szkolnego uczniowie z klas najmłodszych i przedszkolaki uczą się jak należy zachować się w pobliżu ulic  i w podróży samochodem. 

    W ramach edukacji w tym obszarze zaprosiliśmy funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Niepołomicach mł. asp. Łukasza Wasyla i sierż. szt. Macieja Walawendera  którzy przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Mówili również o korzyściach noszenia kamizelek i elementów odblaskowych oraz jak należy zachować się,  gdy zaczepi nas obca osoba.  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Podczas spotkania  oglądały również radiowóz policyjny i używały sygnałów świetlno-dźwiękowych. To była prawdziwa frajda. 

    Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez firmę MAN ,  odblaskowe misie-zawieszki  oraz książeczki o tematyce bezpieczeństwa.

   

   

Opracowanie: Joanna Bajer


AKTUALNOSCI                                     KALENDARZ                                                      KONTAKT