-


ODBLASKOWE PIOSENKISUCHORABA BOHATEROM


    - Oni naprawdę to dostaną? Przeczytają? Odpiszą nam? – te i wiele innych pytań padło z ust uczniów, którzy po raz pierwszy w naszej szkole usłyszeli o możliwości napisania i wysłania listów do Bohaterów Powstania Warszawskiego.
    „BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
    Uczniowie wzięli udział w szeregu zajęć przypominających o wydarzeniach Powstania Warszawskiego, po czym samodzielnie zapoznali się z sylwetkami wybranych powstańców warszawskich, którzy nadal są wśród nas, zasługują na szacunek oraz podziękowanie za patriotyczną postawę i podjęty trud obrony Ojczyzny.
    Mając świadomość tego, że to między innymi dzięki nim żyją w wolnej Polsce, uczniowie postanowili przygotować podziękowania dla Powstańców. Starsi napisali poruszające listy, a młodsi przygotowali piękne kartki i laurki. Młodzi patrioci z Suchoraby zapewnili bohaterów o swojej wdzięczności i pamięci.
    Ponad 50 listów i kartek zostało wysłanych do powstańców, by uhonorować ich poświęcenie. Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.


   

   

   

Opracowanie: Małgorzata Pawłowska


AKTUALNOSCI                                     KALENDARZ                                                      KONTAKT