-


AKTUALNOŚCI
HISTORIA
PROMOCJA SZKOŁY KONTAKT

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STATUT SZKOŁY
KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU SZKOŁY 2018/2021
REKRUTACJA
PLAN PRACY 2020/2021
PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY
WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO
RADA RODZICÓW
KALENDARZ
NAUCZYCIELE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PLAN NADZORU
OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZEDSZKOLE
RODO
ODBLASKOWE PIOSENKIBEZPIECZNA DROGA DO  SZKOŁY


Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" naszą placówkę  odwiedzili  Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach oraz przedstawiciele Grupy PSB Mrówka Niepołomice, którzy od lat wpisują się w szczytną inicjatywę poprawy bezpieczeństwa  najmłodszych w ruchu drogowym.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem uczniów klasy trzeciej. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie dyskutowały na temat bezpieczeństwa pieszych. Uczniowie klas najmłodszych oraz przedszkolaki  bez trudu odpowiadały na zadawane pytania oraz opowiadały o swoich przygodach na drodze. Po omówieniu podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, dzieci wyraziły chęć sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Wspólnie z policjantami i Mrówką  poradziły sobie w  ćwiczeniach  prawidłowego przechodzenia na drugą stronę jezdni z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji.
 
    Dzieci  z entuzjazmem przyjęły gości, zwłaszcza wielką maskotkę Mrówkę, która w asyście Policjantów rozdawała kamizelki i breloczki  odblaskowe.

    Dyrekcja, nauczyciele oraz dzieci składają serdeczne podziękowania Policjantom z Komisariatu Policji  w Niepołomicach i  Firmie Mrówka Niepołomice za poświęcony czas i naukę  połączoną z zabawą.
Opracowanie: Joanna Bajer


                                                 

AKTUALNOSCI                                     KALENDARZ                                                      KONTAKT