-


AKTUALNOŚCI
HISTORIA
PROMOCJA SZKOŁY KONTAKT

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STATUT SZKOŁY
KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU SZKOŁY 2018/2021
REKRUTACJA
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY
WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO
RADA RODZICÓW
KALENDARZ
NAUCZYCIELE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PLAN NADZORU
OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZEDSZKOLE
RODO
ODBLASKOWE PIOSENKIMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI


Taka maleńka, a tyle wokół niej hałasu. O kim, a raczej o czym mowa? Gdybyś odwiedził nas dzisiaj w szkole, od razu byś się zorientował. Aby uczcić jej dzień, każdy z nas miał ją na sobie. Symbolizuje kreatywność, odwagę
i, oczywiście, świetną zabawę. Kropka. 15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Zapytacie co ma wspólnego kropka z talentem. Otóż bardzo wiele. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników.

Historię dziewczynki, która dzięki kropce odkryła swój talent, poznali także nasi uczniowie. Stała się ona 
inspiracją dla każdego, kto nie wierzy w swoje zdolności. Ubrani w kropkowe akcenty uczniowie pokazali, że potrafią się naprawdę dobrze bawić. Klasa 8 dodatkowo wykazała się kreatywnością, przeprowadzając zajęcia i przygotowując plakaty, których główną bohaterką była kropka. Słowem, wszyscy stanęli na wysokości zadania i kropka.

 

 

Opracowała: Małgorzata Pawłowska


 

                                                                                                             

 


AKTUALNOSCI                                     KALENDARZ                                                      KONTAKT