-


AKTUALNOŚCI
HISTORIA
PROMOCJA SZKOŁY KONTAKT

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STATUT SZKOŁY
KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU SZKOŁY 2018/2021
REKRUTACJA
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY
WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO
RADA RODZICÓW
KALENDARZ
NAUCZYCIELE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PLAN NADZORU
OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZEDSZKOLE
RODO
ODBLASKOWE PIOSENKIWYKORZYSTANIE SPRZĘTU Z PROJEKTU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI


    Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach tego projektu, do którego przystąpiła nasza szkoła, pozyskaliśmy nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

    Na lekcjach plastyki uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności manualnych poprzez użycie długopisów 3D. Pracując z tym długopisem uczniowie uczą się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczą umiejętności manualne. Ćwiczenia z długopisem 3D są fascynujące, motywują do dalszych prób i kolejnych etapów tworzenia pracy plastycznej. Ponadto praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się. Długopis 3D zmienia rysunki w przestrzenne obiekty.
Długopis 3D w klasie IV wykorzystaliśmy do ćwiczeń na gotowych szablonach, tworząc bombki i gwiazdy świąteczne.

    W klasie VI uczniowie zostali zachęceni do stworzenia najpierw własnego projektu, a następnie „ożywienia go” za pomocą długopisu 3D. Powstało wiele ciekawych, oryginalnych prac, które stały się elementami świątecznego wystroju klasy.

    Na kolejnych zajęciach plastyki w klasie VI, realizowano temat związany z fotografią. Uczniowie realizowali w praktyce te zajęcia, korzystając z nowoczesnego aparatu oraz lampy studyjnej do fotografii  portretowej i artystycznej.  Próbowali wykonać fotografie zarówno użytkowe, reportażowe, jak i artystyczne.

    Uczyli się kadrować, zmieniać perspektywę, głębię ostrości oraz światłocień. Obiektem fotografowanym była martwa natura, a także elementy świąteczne przygotowywane na Kiermasz. 


               


               

               

                   

Opracowanie: Jadwiga Wcisło-Turecka

                                                 

AKTUALNOSCI                                     KALENDARZ                                                      KONTAKT