-


AKTUALNOŚCI
HISTORIA
PROMOCJA SZKOŁY KONTAKT

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STATUT SZKOŁY
KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU SZKOŁY 2018/2021
REKRUTACJA
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY
WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO
RADA RODZICÓW
KALENDARZ
NAUCZYCIELE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PLAN NADZORU
OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZEDSZKOLE
RODO
ODBLASKOWE PIOSENKIZIELONY PUSZCZYK


Stowarzyszenie Zielony Puszczyk od kilku lat działa na terenie Miasta i Gminy Niepołomice, a jego głównym celem jest propagowanie i szerzenie wiedzy przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem tematów związanych z Puszczą Niepołomicką.

W listopadzie ekipa Zielonego Puszczyka przeprowadziła warsztaty przyrodnicze w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Stanisława Wyspiańskiego w Suchorabie. Głównym celem zajęć było rozbudzenie naturalnej ciekawości przedszkolaków światem przyrody. Tematem spotkania były: „Sowy - tajemnicze drapieżniki”. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się jakie gatunki sów występują w naszym środowisku, a także poznały wiele tajemnic sowiego życia, np. dlaczego gdy sowa lata to jej nie słychać. Maluchy i starszaki wysłuchały odgłosów wydawanych przez sowy, dowiedziały się czym odżywiają się te ptaki oraz przyjrzały się sowim piórom, skrzydłom i szponom. Pod  koniec zajęć dzieci obejrzały przez lupę wypluwkę uszatki czyli zlepek niestrawionych części pokarmu.

Te piękne ptaki na pewno dostarczyły wszystkim przedszkolakom niezapomnianych wrażeń, stały się również niecodzienną lekcją przyrody, w czasie której dzieci mogły dowiedzieć się czegoś więcej na temat sów. Nauczyciele oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Suchorabie składają serdeczne podziękowania członkom Stowarzyszenia Zielony Puszczyk, Paulinie Szelerewicz-Gładysz oraz Piotrowi Woś za przeprowadzenie interesujących warsztatów dla przedszkolaków.


OpracowanieIwona Lebiest


                                                                          
AKTUALNOSCI                                     KALENDARZ                                                      KONTAKT